Logotyp av Fastighetsbyrån Säffle
Logotyp av Fastighetsbyrån Säffle

Kyrkogatan 22

Säffle kommun

Visa på karta

900 000 kr

1 395 000 kr-35 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Villa
    Upplåtelseform
    Äganderätt
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    105 m²
    Tomtarea
    958 m²
    Energiklass
    E
    Driftkostnad
    36 737 kr/år

Biarea
77 m²
Byggår
1958
Välkomna till Kyrkogatan 22 och denna arkitektritade 1½-plansvilla med källare. Ett trivsamt boende med rejält vardagsrum med generöst om ytor för större sällskap. Från vardagsrummet kommer man även ut till altan under tak som sluter samman med en rymlig trädgård om 958 kvm med gott om potential. Kök från 2008, nytt yttertak från 2012 och under 2018 installerades bergvärmepumpen som håller kåken varm. Centralt läge med kort promenadavstånd till centrumkärnan.
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling