Logotyp av LF Fastighetsförmedling Ljusdal
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Ljusdal

Hybovägen 24

Ljusdal, Kläppa, Ljusdals kommun

Visa på karta

1 250 000 kr

1 680 000 kr-26 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Villa
    Upplåtelseform
    Äganderätt
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    110 m²
    Tomtarea
    1 381 m²
    Driftkostnad
    32 534 kr/år

Byggår
1909
Nyrenoverad villa med stor tomt strax utanför centrala Ljusdal. Hela huset är renoverat i ljusa fräscha färger. På entréplan ligger hall, tvättrum, kök, matrum med kakelugn samt vardagsrum, med utgång till inglasad veranda. Övervåningen har en liten hall som går att möblera, ett sovrum med kakelugn samt lekrum / mindre sovrum / klädgarderob, ett sovrum med klädgarderob med platsbyggda garderober. Badrum. Golfbana ligger med 5 minuters promenadväg ifrån huset. Gångavstånd till centrum i Ljusdal ( ca 20 minuter). För att få besiktningsprotokollet så hör av Er till kontoret eller mäklaren. Välkomna att höra av Er för intresseanmälan och visning!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling