Logotyp av Fastighetsbyrån Vänersborg
Logotyp av Fastighetsbyrån Vänersborg

Kappenvägen 8

Korseberg, Vänersborgs kommun

Visa på karta

1 695 000 kr

1 845 000 kr-8 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Villa
    Upplåtelseform
    Äganderätt
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    97 m²
    Tomtarea
    1 261 m²
    Energiklass
    G
    Driftkostnad
    39 063 kr/år

Biarea
54 m²
Byggår
1944
Uteplats
Välkomna till charmiga och hemtrevliga Kappenvägen 8 och denna mycket vackra villa byggd 1944. Underbar gammaldags trädgård som angränsar mot naturen. Här bor ni med närhet till badmöjligheter vid Vassbotten, busshållsplats som enkelt tar er till både Vänersborg och Trollhättan, fina promenadstråk i naturen och längs med vattnet, förskolor samt skola. Lugn och trivsam återvändsgata där det sällan kommer ut hus till försäljning. Huset har enormt stor potential och många möjligheter. Renoveringsbehov finns så här får ni sätta er egen prägel och skapa ert drömboende. Missa inte chansen att förvärva denna unika och vackra 40-tals villa på omtyckta Onsjö/Korseberg, välkomna!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling