Logotyp av HusmanHagberg Kalix
Logotyp av HusmanHagberg Kalix

Gyssvägen 15

Kalix-Nyborg, Kalix kommun

Visa på karta

700 000 kr

765 000 kr-8 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Villa
    Upplåtelseform
    Äganderätt
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    102 m²
    Tomtarea
    1 153 m²
    Energiklass
    D
    Driftkostnad
    40 200 kr/år

Biarea
10 m²
Byggår
1930
Välkommen till denna villa på Gyssvägen i Nyborg! Den här bostaden har ett nytt värmesystem med luft-vattenvärmepump som installerades 2024. Bostaden rymmer farstu/hall, kök, vardagsrum och badrum på entréplan samt tre sovrum och flera mindre förrådsutrymmen på övervåningen. Här välkomnas du av en farstu/hall som sedan leder dig vidare till kök och vardagsrum. Köket är ett IKEA-kök som är utrustat med kyl/frys, microvågsugn, diskmaskin, nyare induktionshäll (2024), ugn och fläkt. Vardagsrummet har fönster i tre väderstreck, tapetserade väggar och ett parkettgolv. Badrummet är utrustat med våtrumstapet, våtrumsmatta, dusch och en kombinerad tvättmaskin/torktumlare och gott om förvaring. Här finns även en bastu. Villan har en vidbyggd altan med ett inglasat uterum vilket skapar trevliga ytor för umgänge. Intill altanen finns en pool. I huset finns Plejd-system installerat vilket tillåter dig att styra bland annat belysning, luftvärmpepumpar och annan el via mobilen. På tomten finns även en komplementbyggnad. I denna finns förrådsutrymme och ett rum/gästrum med luftvärmepump. Välkommen på visning!
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling