Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling
Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling

Bagarvägen 6

Frånö, Kramfors kommun

Visa på karta

375 000 kr

400 000 kr-6 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Villa
    Upplåtelseform
    Äganderätt
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    96 m²
    Tomtarea
    1 040 m²
    Energiklass
    C
    Driftkostnad
    53 355 kr/år

Biarea
66 m²
Byggår
1937
Välkomna till Bagarvägen 6 i Frånö! Här finner ni en charmig 30-tals villa i ett lugnt och trivsamt villaområde. Bostadens entréplan välkomnar er in till sociala ytor i form av kök, matrum och vardagsrum. I hallen finns ett litet helkaklat badrum med elgolvvärme. Övervåningen består av två rymliga sovrum, två sovalkover och ett förråd. Ena sovrummet har en fransk vädringsbalkong. Källaren består av praktiska förvaringsutrymmen, pannrum och tvättstuga. Uppvärmning sker via pellets. Fasaden har nyligen brädslagits med liggande panel och i anslutning till bostadens entré finns en altan med fint solläge. Tomten har en trädgårdstomt med bärbuskar och servitut finns på vägen där möjlighet finns att köra runt. Välkomna med er visningsbokning!
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling