Logotyp av Hälsinglands Fastighetsmäklare
Logotyp av Hälsinglands Fastighetsmäklare

Norrväljevägen 22

Ljusdals kommun

Visa på karta

395 000 kr

595 000 kr-34 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Villa
    Upplåtelseform
    Äganderätt
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    67 m²
    Tomtarea
    995 m²

Biarea
62 m²
Byggår
1956
Premium
Välkommen till Norrväljevägen 22 i Hennan, Ljusdal! Villa om 3 rok i centrala Hennan med närhet till fina naturområden, sjö och skogar. Huset erbjuder två rymliga sovrum, ett ljust vardagsrum och ett funktionellt kök med plats för matbord. I källaren finns förvaringsutrymmen, bastu och praktiska biytor. Garage och carport finns för bekväm parkering. Kommunalt V/A, uppvärmning via vedpanna. På framsidan hittar du en nybyggd altan (bygglov finns) med potential att bli ett bekvämt uterum att njuta av under vår, sommar och höst. Lättskött och trevlig trädgårdstomt med odlingsmöjlighet och ytor för lek och spel! Välkommen att kontakta mäklaren för att boka in visning.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling