Logotyp av Fastighetsbyrån Sundsvall
Logotyp av Fastighetsbyrån Sundsvall

Björköviken 307

Björköviken-Njurunda, Sundsvalls kommun

Visa på karta

1 995 000 kr

2 595 000 kr-23 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Villa
    Upplåtelseform
    Äganderätt
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    90 m²
    Tomtarea
    1 815 m²
    Driftkostnad
    30 032 kr/år

Biarea
6 m²
Byggår
1985
Uteplats
Vill du ha ett fritidshus med året runt standard nära havet så kan det här vara din chans! Björköviken är ett idylliskt område dit fler och fler flyttar ut permanent. Här har du ett lättskött enplans hus med varmbonat garage, förråd och gäststuga. Kommunalt vatten och avlopp är indraget, inkopplat och betalt. Fastighetsägaren är hälftenägare i ett båthus och har egen båtplats. Gemensam föreningslokal i hamnen för fester och sociala möten. Långgrund sandstrand. Ett riktigt paradis i populärt område vid havet! Möjlighet finns att köpa till granntomten Sundsvall Berga 2:23. Även den har kommunalt VA som är betalt. Björköviken är ett av Njurundakustens pärlor där du har både skogen och havet som grannar. Här kan du njuta av lugnet och stillheten. Du har också nära till populära mat- och utflyktsmål som bl a Bergafjärden, Junibodsand, Löran, Skatan och Galtström. Välkommen att kontakta mäklaren för visning!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling