Logotyp av Fastighetsbyrån Strömstad
Logotyp av Fastighetsbyrån Strömstad

Blomsholm Liden 1

Stene, Strömstads kommun

Visa på karta

1 195 000 kr

995 000 kr+20 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Villa
    Upplåtelseform
    Äganderätt
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    79 m²
    Tomtarea
    1 078 m²
    Driftkostnad
    2 500 kr/år

Biarea
20 m²
Byggår
1910
TILLGÅNG TILL SNICKARE INGÅR I PRISET FÖR FÄRDIGSTÄLLNING . Detta charmiga torp är nu färdigt för återställning i gammalt skick eller ombyggnation som du själv önskar. Taket har lagts om med ny papp, läkt och betongpannor 2023. Här finns möjlighet att skapa ett hem som är unikt och personligt, med historiska detaljer och en genuin känsla av historia. Tomten är stor och lummig, med gott om plats för trädgård, odling och rekreation. Här kan du njuta av tystnaden och lugnet i en vacker landsbygdsmiljö, samtidigt som du har närhet till både stad, natur och havet!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling