Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Bålsta/Bro
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Bålsta/Bro

Granebergsvägen 17

Bålsta, Håbo kommun

Visa på karta

4 995 000 kr

5 995 000 kr-17 %

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Villa
    Upplåtelseform
    Äganderätt
    Antal rum
    13 rum
    Boarea
    118 m²
    Tomtarea
    801 m²
    Energiklass
    C
    Driftkostnad
    81 342 kr/år

Biarea
159 m²
Byggår
1970
Uteplats
Välkomna till Granebergsvägen 17 beläget i ett lugnt och familjevänligt område. Stor familjevilla med totalt 10 sovrum och ett garage som är omgjord till en lägenhet med kök och duschrum. Huset passar perfekt för den stora familjen, men även för de som vill ha verksamhet hemma med goda uthyrningsmöjligheter. Den omgjorda garagedelen ger extra möjligheter för uthyrning eller generationsboende. Huset är fördelat på entréplan med en öppen och rymlig hall, matplats med braskamin och utgång till uterum. Vidare hittar vi ett rymligt kök med många arbetsytor och förvaringsmöjligheter. Ett stort vardagsrum, 4 sovrum och ett helkaklat duschrum. På nedervåningen hittas 6 sovrum i bra storlek, gillestuga med öppen spis, helkaklat duschrum och tvättstuga/kök. Egen ingång till nedervåningen från baksida tomt. Garagedelen är omgjord till en lägenhet med ett vardagsrum/sovrum , duschrum och kök. Egen ingång till garagedel från baksida tomt. Trevlig tomt med plats för plantering och lek. På Granebergsvägen 17 bor du med närhet till förskolor, skolor, matvarubutik, flertalet restauranger och motorvägspåfart. Välkommen på visning!