Logotyp av Bjurfors Torslanda
Logotyp av Bjurfors Torslanda

Norra Hjuviksvägen 6

Torslanda - Hästevik, Göteborgs kommun

Visa på karta

4 900 000 kr

8 000 000 kr-39 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Tomt
    Upplåtelseform
    Äganderätt
    Tomtarea
    2 907 m²
    Driftkostnad
    1 800 kr/år
Tomten är på hela 2907 kvm och ligger utanför planlagt område. Här har man möjlighet att bygga sitt drömhus, där både pool och ett stort garage lätt får plats. Säljarna har även gjort en arkeologisk förundersökning hos Länsstyrelsen, se bifogade dokument . Det finns en mindre stuga på tomten idag, som kommer att behöva rivas. Varmt välkomna att kontakta mäklare för visning. I idylliska Hästevik bor ni på ett lantligt läge med badplats och båthamn och betande hästar på ängarna runtom. Med norra skärgården och Björkö i blickfånget badar man från Hästeviks badplats eller klipphällarna intill. Barnvänligt område med flera förskolor i närheten. Fem minuters bilväg bort finns Amhult centrum med all tänkbar service och på kort avstånd från tomten finns hållplats för bussar. Vid närliggande Lilla Varholmen avgår bilfärjor till Hönö, Öckerö och Björkö med täta turer.
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på lån och försäkringar

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling