Logotyp av Mäklarhuset Vänersborg
Logotyp av Mäklarhuset Vänersborg

Ödeborgs-Bråten 17

Ödeborgs-Bråten, Färgelanda kommun

Visa på karta

320 000 kr

370 000 kr-14 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Tomt
    Upplåtelseform
    Äganderätt
    Tomtarea
    1 409 m²
Cirka 19 km norr om Uddevalla och ca 12 km söder om Färgelanda ligger denna tomt (naturtomt) med enkel stuga som nu är till salu! Stugan är på ca 15 m², står på plintar, liggande träpanel, sedum-/naturtak, 2-glasfönster. Invändigt trägolv samt träpanel på vägg och i tak. Tomten ligger nära Flagerån och runt i kring finns stora natur-/skogsområden - perfekt för den som gillar att vistas i skog och mark. Cirka 5,5 km från fastigheten finns även en populär badplats vid Ellenösjön och gillar man att spela golf är det ca 6 km till Dagsholms golfbana. Gemensamhetsanläggningar för vatten- och avlopp samt väg. Vatten- och avloppsledning är framdraget till tomten, liksom el. Intill ligger bebyggda fastigheter som idag nyttjas både för fritids- och permanentboende. Välkommen med intresseanmälan och att boka visning!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på lån och försäkringar

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling