Logotyp av Fastighetsbyrån Gotland
Logotyp av Fastighetsbyrån Gotland

Hellvi Sudergårde 590C

Norra Gotland, Gotlands kommun

Visa på karta

1 500 000 kr

1 250 000 kr+20 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Tomt
    Upplåtelseform
    Äganderätt
    Tomtarea
    1 350 m²
    Driftkostnad
    2 200 kr/år
Uteplats
I Hellvi strandsocken finns nu en plan lättbyggd tomt om 1350 m2 tillgänglig. Kommande hus hamnar ca 140m från vägen mot S:t Olofsholm inom ett litet rofyllt tomtområde med arkitektritade hus. Fastigheten avgränsas i tre väderstreck av jordbruksmark, skog och fornminne. Skyddsavstånden har givit tomten dess form och då inga ytterligare närliggande hus kommer byggas, upplevs tomten som mycket större. Smöjens kalkbrottsbad och sandstränderna vid S:t Olofsholm och Hideviken finns på ca 3.5 km avstånd.
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på lån och försäkringar

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling