Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Hemavan
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Hemavan

Krokfors 307

Krokfors, Storumans kommun

Visa på karta

450 000 kr

545 000 kr-17 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Tomt
    Upplåtelseform
    Äganderätt
    Tomtarea
    2 508 m²
Tomt med bra läge på nedre etagen i det mycket fina området Krokfors. Området som ligger endast ca 4 km från Hemavan har en lättbebyggd tomt med vatten samt elkabel framdragen. Krokfors erbjuder en miljö med mycket fina vyer. Bebyggelsen består av fjällstugor på olika nivåer så att så många som möjligt ska kunna njuta av utsikten. Kör mot Krokfors, platsen är uppskyltad.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på lån och försäkringar

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling