Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling
Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling

Hermans backe 9

Vega, Haninge kommun

Visa på karta

5 795 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Parhus
    Upplåtelseform
    Bostadsrätt
    Antal rum
    7 rum
    Boarea
    150 m²
    Avgift
    5 998 kr/mån
    Driftkostnad
    36 588 kr/år

Byggår
2026
Förening
BRF Ängsvyn 2
Energiklass
B
Pris/m²
38 633 kr/m²
Premium
Balkong
Uteplats
Välkommen till ett modernt och genomtänkt parhusboende där arkitektur, funktion och natur samspelar på bästa sätt. Detta nyproducerade parhus i populära Vega erbjuder ett exklusivt och harmoniskt boende, perfekt för dig som söker ett långsiktigt hem med det lilla extra. Med en totalyta om generösa 158 kvm, fördelat över tre välplanerade våningar, finns här gott om plats för både familjeliv och sociala tillställningar. Bostaden rymmer hela sex rum och präglas av en öppen planlösning där kök, matplats och vardagsrum smälter samman. De stora fönsterpartierna släpper in rikligt med dagsljus och ger en exklusiv känsla. Köket är smakfullt utformat med gott om arbetsyta. Här finns även möjlighet att addera en tjusig köksö för de som vill. Två badrum i stilren design samt ett praktisk tvättstuga med gott om arbetsyta och förvaring. Utomhusmiljöerna är minst lika inbjudande. Möjlighet till altan i markplan som skulle bli en förlängning av de sociala ytorna under sommarhalvåret, här kommer även gräsmatta finnas att nyttja. Den privata takterrassen erbjuder en rofylld plats för avkoppling, med en fantastisk utsikt över grönskande omgivningar. Den tjusiga träfasaden smälter vackert in i naturen och ger området en varm, och modern karaktär. Här bor du granne med naturen, men med närhet till allt vardagen kräver. Växande Vegastaden nås snabbt och enkelt och erbjuder pendeltåg, matbutiker, gym, restauranger, skolor och annan service – ett perfekt läge för barnfamiljer. -Till varje parhus ingår 2 parkeringsplatser. -Till varje bostad tillhör externt förråd. -Möjlighet att köpa till altan & köksö