Logotyp av Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Logotyp av Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

Växthusbacken 19

Rönninge, Salems kommun

Visa på karta

4 495 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Parhus
    Upplåtelseform
    Bostadsrätt
    Antal rum
    6 rum
    Boarea
    133 m²
    Avgift
    9 804 kr/mån
    Driftkostnad
    22 000 kr/år

Byggår
2020
Förening
BRF Heliodal
Pris/m²
33 797 kr/m²
Plus
Uteplats
KONTAKTA MÄKLAREN FÖR VISNING! Mycket fint parhus på plan trädgårdstomt i Rönninge. Bostaden som byggdes 2020 är fortfarande i nyskick och erbjuder två fulla våningsplan med många rum och social planlösning. Energisnål frånluftsvärmepump med vattenburen golvvärme på båda våningsplanen. På entréplan finns badrum med tvättutrustning, ett sovrum samt stort rum som inrymmer både kök, matplats och vardagsrum. Övre plan erbjuder fyra sovrum samt badrum. Runt huset finns en stor solig altan som angränsar mot din egna gräsmatta. Bilparkering finns på tomten och förråd finns i närheten av din bostad. Här bor du i ett lugnt och tryggt område med närhet till badplats, natur, förskola och skola. Busshållplats finns endast några stenkast från bostaden. Bussen tar dig till Rönninges pendeltågstation samt trevliga centrum som erbjuder dagligvaruhandel, restauranger, blomsterbutik mm. Energideklarationen är från liknande hus i bostadsrättsföreningen.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Heliodal

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling