Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling
Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling

Annebergsvägen 6B

Norra Bro, Örebro kommun

Visa på karta

2 250 000 kr

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Radhus
    Upplåtelseform
    Bostadsrätt
    Antal rum
    6 rum
    Boarea
    122 m²
    Avgift
    6 821 kr/mån
    Driftkostnad
    30 556 kr/år

Byggår
2021
Förening
BRF Lilla Ässkogen 2
Energiklass
A
Pris/m²
18 443 kr/m²
Premium
Uteplats
Varmt välkommen till ett hem som erbjuder det bästa av två världar - lugnet nära naturen och bekvämligheten av ett välplanerat boende med gott om plats för hela familjen. Här möts du av hela 122 kvm som bjuder på en flexibel och funktionell planlösning. Bostadens hjärta är det rymliga vardagsrummet på övervåningen, där generösa ytor skapar möjligheter för både umgänge och exempelvis en arbetsplats, hemmagym eller hobbyhörna. Från köket når du uteplatsen med en öppen och fri utsikt - en perfekt plats för morgonkaffet eller långa sommarkvällar i solen. Utemiljön har dessutom utvecklats med omsorg, där stenläggning vid entrén, mur på baksidan och asfalterad bilplats skapar ett praktiskt och inbjudande helhetsintryck. Bostaden är en del av en engagerad förening som kontinuerligt utvecklar området. Här finns bland annat planer på gästparkering, cykelförråd och lekytor – och redan idag kan du njuta av grönytor med nyplanterade äppelträd. Läget är perfekt för den som uppskattar natur och ett aktivt liv. I direkt närhet finns skog med fina promenadslingor och bärplockning, och via trygga gång- och cykelvägar nås lekplatser och fritidsaktiviteter. För barnfamiljen är det extra smidigt med närhet till både förskola och skolor. Samtidigt har du god tillgång till service och kommunikationer, med matbutiker inom bekvämt avstånd och bussförbindelser som tar dig vidare in mot staden.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Lilla Ässkogen 2

Karta & restider