Logotyp av Sjöstens Fastighetsförmedling
Logotyp av Sjöstens Fastighetsförmedling

Björkhemsvägen 14D

Lillån, Örebro kommun

Visa på karta

2 800 000 kr

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Radhus
    Upplåtelseform
    Bostadsrätt
    Antal rum
    6 rum
    Boarea
    122 m²
    Avgift
    7 043 kr/mån
    Driftkostnad
    12 480 kr/år

Byggår
2018
Förening
BRF Karin Johanna
Energiklass
C
Pris/m²
22 951 kr/m²
Premium
Uteplats
Kontakta ansvarig mäklare Elvira Jansson för mer information och bokning av visning. Varmt välkommen!välkommen till Björkhemsvägen 14D med ett av området bästa läge. Denna hörntomt med gräsmatta och en trevlig baksida som måste upplevas på plats! Bostaden erbjuder en bra planerad planlösning med öppna ytor mellan kök och vardagsrum som skapar gott om plats för gemenskap. På entréplan finns även ett sovrum, helkaklat badrum samt tvättstuga. Från köket når du den mysiga uteplatsen, här finns utrymme för lek, avkoppling och härliga grillkvällar med nära och kära. På övre plan finns mer privata bostadsytor med utrymme för hela familjen. Tre sovrum, klädkammare, ytterligare ett badrum samt ett allrum. Ett naturligt utrymme för barnen att leka på med kompisar, som även göras om till ett extra sovrum. Vinden skapar gott om plats för förvaring, till bostaden hör också ett praktiskt förråd med bra förvaringsmöjligheter. Parkeringsplatser för två bilar på uppfarten. Här bor du i ett lugnt, trevligt och barnvänligt bostadsområde. Naturnära med fina promenadstråk samtidigt som det endast är 15 min med bil till Örebro city. Fina cykelvägar, via bourlången och genom norr samt god kollektivtrafik via stadsbuss 7 och 5. Nära till vårdcentral, tandläkare, förskolor och Lillåns skola F-9. Det är endast 5 min bilväg härifrån, via Lundby, till ICA Maxi, Plantagen, Citygross mm vid Eurostop.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Karin Johanna

Karta & restider