Logotyp av SkandiaMäklarna Upplands Bro
Logotyp av SkandiaMäklarna Upplands Bro

Vinlandsvägen 28B

Jursta - Upplands-Bro, Upplands-Bro kommun

Visa på karta

3 395 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Par-/kedje-/radhus
    Upplåtelseform
    Bostadsrätt
    Antal rum
    6 rum
    Boarea
    132 m²
    Avgift
    6 716 kr/mån
    Driftkostnad
    41 700 kr/år

Byggår
2017
Förening
BRF Jursta Hage
Energiklass
B
Pris/m²
25 720 kr/m²
Premium
Uteplats
För dig som gillar att spela golf, rida och bo i grönskande miljö men nära stan, finns nu ett arkitektritat parhus med det där lilla extra! Två fulla plan om 132 kvm fördelat på sex rum och kök. Med en otrolig rymdkänsla och ett mycket modernt, stort kök i minimalistisk stil känns det ändå mysigt och ombonat - ett konststycke att lyckas med. Vackra, ljusbetsade ekgolv, stora panoramafönster och vita släta väggar, platsbyggt kök i grått med rostfri ö från Franke och integrerade maskiner från Smeg. Infällda ledspotlights i tak och även i trappan upp till övervåningen, mycket effektfullt och praktiskt. Två fina badrum varav ett med badkar och dusch och det andra med dusch och tvättstuga. Huset har ett tillhörande förråd på baksidan. Läget här är mycket fördelaktigt och privat. Tomten på baksidan och den fina uteplatsen ligger i stålande söderläge med en lugn väg och skogsparti som angränsar. På promenadavstånd ligger Bro Pendeltågstation och centrum med service och handel. Mälaren med många bad och fiskeställen ligger "runt hörnet", likaså flertalet högklassiga golfbanor med Bro Hof i spetsen, Bro Park Galopp etablerade sig här 2016. Varmt välkomna på visning!
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Jursta Hage

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling