Logotyp av Fastighetsbyrån Norra Botkyrka
Logotyp av Fastighetsbyrån Norra Botkyrka

Slagsta gårdsväg 49

Botkyrka-slagsta, Botkyrka kommun

Visa på karta

5 700 000 kr

5 195 000 kr+10 %

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Kedjehus
    Upplåtelseform
    Tomträtt
    Antal rum
    6 rum
    Boarea
    134 m²
    Tomtarea
    474 m²

Tomträttsavgäld
9 100 kr/år
Byggår
1974
Energiklass
D
Uteplats
Fler bilder kommer inom kort! Nu saluförs detta stora kedjehus om 134 kvm med 6 rum och tomt på hela 474 kvm. Välplanerad och trivsam familjehus beläget i populära Slagsta. Kedjehuset i två plan erbjuder generösa, sociala ytor med stort allrum med plats för matsals del. Allrummet har stora fönsterpartier med utgång till stor uteplats på baksidan som vetter mot vacker natur. Huset erbjuder 5-6 sovrum, ett allrum, ett stort vardagsrum, två stora och modernt kök, goda förvaringsutrymmen och två badrum. Plan, högt belägen tomt på framsidan samt stor, plan tomt som vetter mot vacker natur med oändliga möjligheter på baksidan. Till huset hör ett garage samt parkering. Det som gör denna bostad unik är att du har möjlighet att hyra ut en av våningarna för att minimera dina boende kostnader om så önskas. - Uthyrnings del - Fjärrvärme - Natursköna Slagsta - 474 kvm tomt - Besiktad - Garage samt parkeringsplats - Två kök Liksom de flesta av husen på Slagsta gårdsväg ligger Slagsta gårdsväg 49 på ett högt och fritt läge med närhet till bland annat förskola, skola, köpcentrum, busshållplats och tunnelbana. Några minuter från bostaden når du Slagstabadet med dess vackra natur och badplatser. Hallunda-Centrum med sitt stora utbud av både service och kommunikationer finns en kort promenad bort från bostaden. Botkyrka-Handelsplats med sitt stora utbud av både service och handel finns en kort cykeltur bort. Till Stockholms central är det ca en halvtimme. Välkomna på visning för ert nya hem!