Logotyp av Widerlöv Nyproduktion
Logotyp av Widerlöv Nyproduktion

Boplatsringen 75A

Älta, Nacka kommun

Visa på karta

8 145 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Radhus
    Upplåtelseform
    Bostadsrätt
    Antal rum
    6 rum
    Boarea
    122 m²
    Avgift
    5 226 kr/mån
    Driftkostnad
    39 036 kr/år

Byggår
2025
Förening
BRF Skogsgläntan i Ältadalen
Energiklass
B
Pris/m²
66 762 kr/m²
Premium
Nyproduktion
Uteplats
Prissänkt och inflyttningsgklart gavelradhus med genomtänkta ytor och stilren inredning. Här bor du insynsskyddat med en trädgård som löper runt hela gaveln. Det ger dig gott om plats för lek, odling och sommarens alla aktiviteter. Vid entrén finns plats för två bilar samt ett praktiskt förråd nära till hands. Hallen är rymlig och leder vidare till en separat tvättstuga och ett ljust badrum med dusch, wc och kommod. Här på entréplanet finns också ett extra sovrum. Köket är öppet och socialt med bra arbetsytor och en köksö. Det ligger i direkt anslutning till vardagsrummet, som i sin tur har utgång till den trädäckade altanen och vidare mot den generösa trädgården runt huset – ett fantastiskt läge för avkoppling och umgänge. En trappa tar dig upp till övre plan där ett ljust allrum, tre sovrum och gott om förvaring väntar. Det största sovrummet har en stor klädkammare med fönster. Här finns även ett andra badrum, utrustat med badkar, wc och kommod. Kök och badrum kommer från Marbodal och är inredda i stilen Tall. Den är inspirerad av naturen och tallskogens nyanser. Perfekt för dig som vill ha en lika trendig och intressant stil som mjuk och sober. Välkommen på visning! OBS! Bilderna är digitalt stylade!
Läs mer om bostaden

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Skogsgläntan i Ältadalen

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling