Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling
Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling

Ingenjörsgatan 13

Almby, Örebro kommun

Visa på karta

3 395 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Radhus
    Upplåtelseform
    Bostadsrätt
    Antal rum
    6 rum
    Boarea
    104,8 m²
    Avgift
    8 216 kr/mån
    Driftkostnad
    29 100 kr/år

Byggår
2019
Förening
BRF Ingenjören
Pris/m²
32 395 kr/m²
Premium
Uteplats
Välkommen till Ingenjörsgatan 13! Ett välplanerat radhus om 6 RoK på stor hörntomt i attraktiva Almby. Ett hemtrevligt och modernt boende i toppskick - här är det bara att flytta in! Entréplan med stora fönsterpartier ger en naturlig anslutning till utemiljön. Kök med öppen planlösning mot vardagsrum med plats för avkopplande soffdel och matgrupp. Härifrån nås den mysiga uteplatsen intill en stor och grönskade gräsmatta med plats för både hopp, lek och studsmatta. Utöver detta återfinns på entréplanet även en välkomnande hall, gästrum och badrum med tvättmaskin & torktumlare. På husets andra plan slås man direkt av den helt fantastiska takhöjden som sträcker sig hela vägen upp till nock. En fantastisk rymd som genomsyrar hela våningsplanet. Här finns ytterligare tre bra sovrum, allrum och ett extra badrum. I området finns lekplats med bollplan, förskola och precis intill ligger vackra Oset som är ett naturreservat intill Hjälmaren. Här kan man njuta av vackra promenadstråk, flera grillplatser och rikligt djurliv. Trots det lugna och familjevänliga läget så bor du endast en cykeltur från centrum och Universitetet. Goda kommunikationer, gym, restauranger, skola samt barnomsorg finns i närområdet. Visning bokas via ansvarig mäklare Karl-Albin Larsson - [email protected] eller 073-3625706
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Ingenjören

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling