Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Haninge
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Haninge

Bergknallevägen 7B

Vega, Haninge kommun

Visa på karta

4 995 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Radhus
    Upplåtelseform
    Bostadsrätt
    Antal rum
    5 rum
    Boarea
    123 m²
    Avgift
    6 976 kr/mån
    Driftkostnad
    16 800 kr/år

Byggår
2020
Förening
BRF Färdlyckan
Energiklass
B
Pris/m²
40 610 kr/m²
Premium
Generöst radhus på hela 6 rum där familjen kan leva och trivas länge. Invändigt finns hög klass som möter dagens behov. Sociala ytor och familjevänligt är fokus. Man har satsat extra mycket på fina materialval såsom marmor i köket, helkaklade badrum i snygg design, kvalitetsgolv mm. Gedigna fönster ger fina ljusinsläpp och luftig känsla. Radhuset erbjuder sociala ytor för både familjeliv och fest. Hemmets hjärta är kök och vardagsrum som ligger i anslutning till den härliga altanen. Här kan man verkligen njuta av sol hela dagen. För familjen finns hela 4 sovrum i bra storlek. Huset har även två badrum i mycket fin design och kvalitet. Övre plan har en generös takhöjd samt ett andra vardagsrum som knyter samman våningen. Huset är väldigt tyst och välisolerat. Säljarens ord "Ljusinsläppet i hela huset står verkligen ut. Vi fastnade direkt för det och för takhöjden med takfönstret på övre våningsplanet. Baksidan är mot syd/sydväst vilket är perfekt. Smart planlösning och kontakten mellan uteplatsen och vardagsrummet på nedre våningsplanet har varit en kanon sällskapsyta när man haft besök. Frånluftsvärmepumpen med golvvärmen har gjort att vi har låga elkostnader förhållandevis och gett ett skönt inomhusklimat." Här bor du bekvämt i ett nytt växande område. Med några minuters promenad när du Vega pendeltågsstation tar dig till Stockholm City på ca 23min. Här finns det även flera restauranger, gym, mataffärer mm. Behöver man handla är det inte långt till Port 73, Länna Köpcentrum eller Haninge Centrum. Området erbjuder även flera fina grönområden där du kan ta avkopplande promenader eller motionera. Vill man ta en fika eller köpa nybakat bröd finns bageri nån minut från huset. Vill man bada de heta sommardagarna finns Rudasjön eller Drevviken i närheten. Vänligen kontakta ansvarig mäklare Jimmy Rossetti för mer info och privat visning 0701088071