Logotyp av SkandiaMäklarna Ystad
Logotyp av SkandiaMäklarna Ystad

Einar Olssons gata 15

Trädgårdsstaden, Ystads kommun

Visa på karta

2 795 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Par-/kedje-/radhus
    Upplåtelseform
    Bostadsrätt
    Antal rum
    5 rum
    Boarea
    115,5 m²
    Avgift
    7 760 kr/mån
    Driftkostnad
    28 980 kr/år

Byggår
2021
Förening
BRF Mammutträdet
Energiklass
B
Pris/m²
24 199 kr/m²
Premium
Uteplats
Detta moderna bostadsrättsradhus i två plan erbjuder en ljus och genomtänkt planlösning med generösa ytor för hela familjen. Bostaden kombinerar funktionalitet och komfort med en stilren arkitektur. På entréplan möts du av en rymlig hall med gott om förvaring i garderober, vilket skapar en praktisk och inbjudande entré. Vidare når vi det luftiga vardagsrummet som bjuder in till både avkoppling och sociala stunder. Härifrån nås även bostadens uteplats, perfekt för varma sommardagar. Köket är modernt inrett med stilrena materialval och erbjuder bra arbetsytor och gott om förvaring. Vid köket finns även plats för en matgrupp vid de stora fönsterpartierna där hela familjen kan samlas. På detta plan finns också ett stort sovrum samt ett helkaklat badrum med dusch, tvättmaskin och torktumlare – en mycket praktisk lösning för vardagen. Från allrummet når man den trevliga uteplatsen och här finns även ett förråd. Övre plan bjuder på en privat sfär med tre väl tilltagna sovrum och ett allrum knyter samman våningen och erbjuder ytterligare plats för familjens aktiviteter. Här finns även ett badrum utrustat med dusch, vilket gör våningen idealisk för både stora och små familjemedlemmar. Från det ena sovrummet finns även en fransk balkong. Detta våningsplan har dessutom en yta som kan användas som walk in closet eller anpassas efter behov. Stor vind med gott om avställningsyta. Här bor ni i ett synnerligen barnvänligt område med lekplats och en fantastisk, lummig park intill, en harmonisk oas skapad för både lek, rekreation och sköna promenader.