Logotyp av Mäklarhuset Norrköping
Logotyp av Mäklarhuset Norrköping

Stensötavägen 43 C

Svärtinge Skogsbacke, Norrköpings kommun

Visa på karta

2 650 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Par-/kedje-/radhus
    Upplåtelseform
    Bostadsrätt
    Antal rum
    5 rum
    Boarea
    116 m²
    Avgift
    6 309 kr/mån
    Driftkostnad
    22 920 kr/år

Byggår
2019
Förening
Riksbyggen BRF Glanstigen
Energiklass
C
Pris/m²
22 845 kr/m²
Premium
Välkommen till Stensötavägen 43C i omtyckta Svärtinge Skogsbacke – ett modernt och stilrent radhus om 116 kvm fördelat på två välplanerade våningsplan. Här erbjuds ett bekvämt och familjevänligt boende med genomtänkta materialval och en planlösning som passar både vardag och umgänge. Redan i hallen möts du av ett ljust och inbjudande intryck med parkettgolv och praktisk garderobsförvaring. Vidare in i bostaden öppnar kök och vardagsrum upp sig i en social och trivsam planlösning. Köket är modernt utrustat med kyl och frys, spishäll, ugn, mikro, spisfläkt och diskmaskin. Här finns gott om förvaring samt en köksö som skapar extra arbetsyta och en naturlig samlingspunkt. Vardagsrummet är öppet och lättmöblerat med plats för både soffgrupp och matplats. Härifrån nås bostadens uteplats på trädgårdssidan med bästa söderläget, en härlig förlängning av hemmet där du kan njuta av lugna morgnar och trevliga sommarkvällar. Bostaden erbjuder tre bra sovrum, vilket ger flexibilitet för den större familjen, hemmakontor eller gästrum. Samtliga rum har parkettgolv och ljusa väggar. Det finns två helkaklade badrum i stilrena och tidlösa materialval. Det ena är utrustat med dusch, handfat i kommod, spegelskåp, handdukstork, wc samt en praktisk tvättavdelning med tvättmaskin, torktumlare, arbetsyta, diskho och god förvaring bakom skåpsluckor. Det andra badrummet erbjuder badkar, wc, handfat i kommod, spegelskåp och handdukstork – perfekt för barnfamiljen eller när gäster är på besök. Till varje bostad hör två parkeringsplatser, varav en med carport och uttag för motorvärmare. I anslutning till carporten finns även ett praktiskt varmförråd. Föreningen erbjuder dessutom besöksparkeringar för gäster. Månadsavgiften uppgår till 6 514 kr/mån inklusive bredband (500/500 fiber) och TV basutbud via obligatoriskt tillägg. Vatten och sophämtning ingår i avgiften. Värme och hushållsel tecknas separat av bostadsrättsinnehavaren. Föreningen är en äkta bostadsrättsförening som registrerades 2019 och omfattar 28 lägenheter fördelade på sju byggnader. Här bor du i ett lugnt och barnvänligt område i Svärtinge med närhet till natur och skog, skolor och goda kommunikationer in till Norrköping. Ett modernt och bekvämt boende med radhuskänsla. Varmt välkommen att uppleva Stensötavägen 43C på plats!