Logotyp av HusmanHagberg Håbo
Logotyp av HusmanHagberg Håbo

Gropenvägen 28A

Skokloster Slottsskogen, Håbo kommun

Visa på karta

2 595 000 kr

2 895 000 kr-10 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Parhus
    Upplåtelseform
    Bostadsrätt
    Antal rum
    5 rum
    Boarea
    103 m²
    Avgift
    5 504 kr/mån
    Driftkostnad
    28 704 kr/år

Byggår
2018
Förening
BRF Englamarken
Energiklass
C
Pris/m²
25 194 kr/m²
Uteplats
Parhus i Skokloster! Välkommen till ett modernt och välplanerat parhus med öppna ytor och härligt ljusinsläpp. Entréplanet har vattenburen golvvärme, väggar målade i en vit kulör och genomgående 1-stavsparkett i ek. Köket har en central plats öppet mot vardagsrummet och stort utrymme för matbord. Badrummet på entréplan är praktiskt beläget intill hallen och utrustat med både tvättmaskin och torktumlare. På övre planet ligger fyra sovrum och ytterligare ett badrum med golvvärme och badkar. Exteriören har fina träfasader målade i vit kulör, spröjsade fönster och tegelpannor på taket. Huset har ett stort trädäck för sommarens middagar samt carport och parkeringsplats. Här bor ni med baksidan mot skogen. Utegym och lekplats finns i området. Samfälligheten som Englamarken tillhör har egen pool, tennisbana och ett sommarcafé.
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Englamarken

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling