Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling
Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling

Ulsavilagatan 17F

Ormesta, Örebro kommun

Visa på karta

2 995 000 kr

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Radhus
    Upplåtelseform
    Bostadsrätt
    Antal rum
    5 rum
    Boarea
    112,8 m²
    Avgift
    6 797 kr/mån
    Driftkostnad
    30 370 kr/år

Byggår
2017
Förening
HSB BRF Ormesta Park i Örebro
Energiklass
B
Pris/m²
26 551 kr/m²
Premium
Uteplats
Trivsamt radhus med ett unikt hörnläge som kombinerar det bästa av två världar – närhet till grannar och trygg gemenskap, men samtidigt en privat baksida där du kan koppla av helt ostört. Bostaden erbjuder extra bekvämlighet och komfort i form av laddbox för elbilsladdning samt ett förråd, precis utanför dörren. Nuvarande ägare har bott sedan nybyggnationen och gjorde då extra tillval i form av en exklusiv bänkskiva i granit och infällda spotlights i fler av rummen. Husets baksida är något alldeles extra – en egen liten oas med insynsskydd och härlig eftermiddagssol. Här finns både inglasad altan och ett eget spabad som bjuder in till vardagslyx och avkoppling. Planlösningen är modern och inbjudande med öppna ytor mellan kök, matplats och vardagsrum, perfekt för både familjeliv och sociala middagar. Stora fönsterpartier fyller rummen med ljus och skapar en luftig atmosfär. På entréplanet finns dessutom helkaklat badrum, praktisk tvättstuga samt gott om förvaringsmöjligheter. Övre plan erbjuder tre rofyllda sovrum, ett allrum som även kan göras om till extra sovrum samt ytterligare ett helkaklat badrum – den optimala lösningen för familjen som önskar både funktionalitet och flexibilitet. Här bor du i ett barnvänligt område med närhet till lekparker, skolor, naturen vid Oset och Rynningeviken samt smidiga cykelvägar in till city och universitetet. Välkommen hem till din radhusdröm!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Ormesta Park i Örebro