Logotyp av Fastighetsbyrån Nykvarn
Logotyp av Fastighetsbyrån Nykvarn

Kantarellvägen 21

Nykvarn, Nykvarns kommun

Visa på karta

3 395 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Radhus
    Upplåtelseform
    Bostadsrätt
    Antal rum
    5 rum
    Boarea
    106 m²
    Avgift
    6 119 kr/mån
    Driftkostnad
    30 320 kr/år

Byggår
2023
Förening
BRF Skogshöjden 1 i Nykvarn
Energiklass
B
Pris/m²
32 028 kr/m²
Välkommen till detta stilfulla bostadsrättsradhus i två plan om 106 kvm, med egen trädgård och utrustad med frånluftsvärmepump för effektiv energianvändning. Hela entréplanet har vattenburen golvvärme medan överplanet är utrustat med radiatorer, vilket garanterar ett behagligt inomhusklimat året om. Invändigt håller huset hög kvalitet med parkettgolv i alla torra utrymmen, vilket skapar en enhetlig och elegant känsla. Våtrummen är smakfullt inredda med helkaklade väggar och klinkergolv. Här erbjuds ett välutrustat kök med moderna bekvämligheter, ett rymligt vardagsrum perfekt för både umgänge och avkoppling, tre till fyra sovrum som kan anpassas efter dina behov, samt två helkaklade badrum för optimal komfort. Förvaringsmöjligheterna är goda med både klädkammare och garderober, och till bostaden hör även ett rymligt förråd. Ute i den egna trädgården kan du njuta av en härlig altan och en grönskande gräsmatta, idealisk för både lek och avkoppling. Parkering finns bekvämt invid bostaden. Detta hem erbjuder ett bekvämt boende där du bara kan flytta in och börja njuta. Läget är perfekt med en kort promenad till förskola, natur och busshållplats, samt bekvämt avstånd till skola, mataffär och SJ-regionaltåg som smidigt tar dig till Stockholm C på under 30 minuter. Missa inte denna pärla – här är det lätt att trivas! Välkommen hem!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

BRF Skogshöjden 1 i Nykvarn

Karta & restider