Logotyp av Fastighetsbyrån Åkersberga
Logotyp av Fastighetsbyrån Åkersberga

Säljägarvägen 46

Margretelund, Österåkers kommun

Visa på karta

3 295 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Parhus
    Upplåtelseform
    Bostadsrätt
    Antal rum
    5 rum
    Boarea
    125 m²
    Avgift
    8 633 kr/mån
    Driftkostnad
    19 308 kr/år

Byggår
2021
Förening
BRF Tråsättra Klippan
Pris/m²
26 360 kr/m²
Premium
Balkong
Uteplats
I hjärtat av Åkersberga, på ett av områdets mest eftertraktade lägen, hittar du Brf Tråsättra Klippan, nyligen producerade och stilfulla radhus i två plan där modern komfort möter genomtänkt design. Här bor du bekvämt med egen uteplats, balkong och parkeringsplats precis intill huset. Bostaden erbjuder en ljus och väldisponerad planlösning med generösa sociala ytor och smakfulla materialval. På entréplanet möts du av ett stort vardagsrum med härligt ljusinsläpp genom de stora fönsterpartierna och utgång till uteplatsen i österläge, perfekt för morgonkaffet eller lata helgfrukostar i solen. Intill finns det stilrena, platsbyggda köket i ljusgrå ton med bänkskiva och stänkskydd i sandfärgad kompositsten. Här finns gott om arbetsytor och förvaring samt fullt maskinellt utrustat med vitvaror från Siemens. Planlösningen rymmer också gott om plats för en större matgrupp, vilket gör kök och vardagsrum till en naturlig samlingspunkt för familj och vänner. Bostaden har genomgående laserad ekparkett, ljusgrå väggar och behaglig golvvärme på båda våningsplanen. De två helkaklade badrummen är stilrent inredda i ljusgrå terrazzo med golvvärme, smakfull kommod, spegel med belysning samt moderna dusch och badlösningar. En av bostadens stora fördelar är den välplanerade övervåningen med hela fyra sovrum, perfekt för den växande familjen eller för dig som behöver ett extra arbetsrum. Härifrån nås även den privata balkongen, en uppskattad detalj som inte alla radhus i området kan stoltsera med. Tvättstugan, som är praktiskt placerad på övre plan, är utrustad med tvättmaskin och torktumlare från Bosch samt smarta förvaringslösningar. Här bor du i ett trivsamt och modernt hem med alla bekvämligheter på plats, två badrum, egen parkeringsplats, gott om förvaring och både uteplats och balkong. Ett perfekt boende för dig som vill kombinera lyx och funktion i populära Margretelund. Varmt välkommen med din intresseanmälan! Erik Sjögren - 0762362454