Logotyp av LF Fastighetsförmedling Österåker
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Österåker

Duvklinten 36B

Margretelund, Österåkers kommun

Visa på karta

3 995 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Radhus
    Upplåtelseform
    Bostadsrätt
    Antal rum
    5 rum
    Boarea
    132 m²
    Avgift
    6 361 kr/mån
    Driftkostnad
    37 440 kr/år

Byggår
2022
Förening
BRF Valsjö Park
Energiklass
B
Pris/m²
30 265 kr/m²
Premium
Uteplats
Välkommen till ett stilrent och modernt hem på Duvklinten – ett hem för dig som söker hög standard, naturnära läge och bekvämt boende i ett av Åkersbergas nyare områden. På Duvklinten 36B möts du av ett smakfullt radhus uppfört 2022 där varje detalj är noggrant genomtänkt. Bostaden präglas av en hög materialstandard med vackra 1-stavs parkettgolv, vattenburen golvvärme via frånluftsvärmepump i hela huset, generösa fönsterpartier som släpper in rikligt med ljus och stilrena, exklusiva val i både kök och badrum. Planlösningen är både funktionell och social med fina sällskapsytor där familj och vänner enkelt kan samlas. I dagsläget finns tre sovrum, men för den som önskar finns goda möjligheter att skapa ytterligare ett sovrum utan att kompromissa med bostadens luftiga känsla. Baksidan erbjuder en härlig och rogivande utsikt mot skogen där naturen verkligen kommer nära. Här rinner även en liten bäck som förstärker den harmoniska och naturnära atmosfären – en perfekt plats att koppla av efter en lång dag eller njuta av lugna morgnar. Bekvämligheten är hög med både parkering och förråd precis utanför dörren, vilket gör vardagen smidig och praktisk. Gångavstånd till skola, förskola, busshållplats, badsjö och oändligt med skogsstigar och vandringsleder. Ett modernt och lättskött hem där natur, kvalitet och komfort möts – perfekt för dig som vill bo nytt med naturen som närmsta granne men samtidigt ha nära till Åkersbergas service, skolor och kommunikationer.
Läs mer hos mäklaren