Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Trångsund/Skogås/Länna

Djupdalsvägen 8A

Länna, Huddinge kommun

Visa på karta

5 495 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Parhus
    Upplåtelseform
    Bostadsrätt
    Antal rum
    5 rum
    Boarea
    130 m²
    Avgift
    4 999 kr/mån
    Driftkostnad
    14 640 kr/år

Byggår
2023
Förening
BRF Klyvyxan
Pris/m²
42 269 kr/m²
Premium
Uteplats
Välkommen till ett av de större och mer eftertraktade parhusen om hela 130 kvm, med generös tomt i bästa hörnläge och soligt söderläge. Ett perfekt hem för barnfamiljen som söker ett bekymmersfritt och modernt boende i en trivsam villaidyll, bara ett stenkast från Internationella Engelska Skolan och populära förskolan Blåbärsstället. Här bor ni lugnt och naturnära mellan sjöarna Drevviken och Magelungen – med city bara 20 minuter bort! Detta hem präglas av ljus, rymd och kvalitet. Stora fönsterpartier skapar ett fantastiskt ljusinsläpp och den öppna planlösningen binder samman kök, matplats och vardagsrum på ett naturligt och socialt sätt. Från sällskapsytorna når du en generös altan i soligt söderläge med plats för flera möblemang – perfekt för både vardagsliv och större sammankomster. Det stilrena köket från Vedum är fullt utrustat med vitvaror från Siemens och exklusiv kompositsten som bänkskiva. Här finns gott om förvaring i skåp och lådor – allt för att göra matlagningen till en fröjd. På övre plan finns tre ljusa och rymliga sovrum, alla med inbyggda skjutdörrsgarderober. Här finns även ett helkaklat badrum med badkar samt tvättavdelning. På entréplan ligger ytterligare ett sovrum, idealiskt som gästrum, arbetsrum eller tonårsrum – tillsammans med ett stort helkaklat badrum med duschdel. Förvaringen är genomtänkt med generösa garderober i alla sovrum, inbyggd skjutdörrsgarderob i hallen, ett praktiskt förråd vid entrén samt ytterligare förvaring på vinden och i ett utvändigt förråd. Den barnvänliga och välskötta trädgården erbjuder stor, plan gräsyta för lek, fotboll och sommarens uteliv. Brf Klyvyxan – modernt, hållbart och bekvämt Här bor du i ett stilrent hem med genomgående påkostade materialval. Stora fönster, ekparkett, vattenburen golvvärme i hela huset, Vedumkök, vitvaror från Siemens inklusive tvätt/tork, samt klinker i entrén. Energibesparande lösningar som egen värmepump ger låga driftkostnader. Till varje bostad hör två parkeringsplatser och ett förråd – du bor bekvämt som i en villa, men med bostadsrättens alla fördelar.