Logotyp av HusmanHagberg Kungälv
Logotyp av HusmanHagberg Kungälv

Salamandervägen 19

Kareby Äng, Kungälvs kommun

Visa på karta

3 695 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Radhus
    Upplåtelseform
    Bostadsrätt
    Antal rum
    5 rum
    Boarea
    121 m²
    Avgift
    6 171 kr/mån
    Driftkostnad
    18 660 kr/år

Byggår
2021
Förening
BRF Körsbärsgläntan
Energiklass
B
Pris/m²
30 537 kr/m²
Premium
Uteplats
Nu presenterar vi möjligheten till ett nästan nytt radhus i Brf Körsbärrsgläntan. Placerad i populära Kareby äng som verkligen blivit en succé för barnfamiljer. Ett område med förskola och grundskola runt knuten. Här finns även en välsorterad Tempo butik och närheten till Kungälv är ett stort plus. Radhuset byggdes med en praktisk planlösning med tre sovrum, allrum och badrum på övervåningen samt kök, vardagsrum och badrum samt en stor separat tvättstuga på nedervåningen. Huset bjuder på luftig planlösning med varma toner, generösa fönsterpartier samt parkett i alla rum. Från vardagsrummet har man tillgång till en rymlig uteplats som vetter mot gemensam gräsyta och lekplats. Radhuset stod färdigt 2021 och nykänslan är slående! Ett bekvämt boende i ett mysigt område helt enkelt! Varmt välkomna att anmäla ert intresse.
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Körsbärsgläntan

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling