Logotyp av Fastighetsbyrån Södertälje
Logotyp av Fastighetsbyrån Södertälje

Sockerbruksgatan 13A

Glasberga Sjöstad, Södertälje kommun

Visa på karta

2 995 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Radhus
    Upplåtelseform
    Bostadsrätt
    Antal rum
    5 rum
    Boarea
    138 m²
    Avgift
    9 150 kr/mån
    Driftkostnad
    27 500 kr/år

Byggår
2020
Förening
BRF Glasberga Utsikten
Pris/m²
21 703 kr/m²
Premium
Balkong
Uteplats
Varmt välkommen till detta exklusiva brf radhus i eftertraktade Glasberga. Bostaden är hela 138kvm fördelat på 3 plan, varav ett i suterräng. Redan innanför dörren märker du att detta är en bostad utöver det vanliga. Här finner du exklusiva materialval, hög takhöjd, spotlights och även gott om plats för sociala sammankomster som den öppna planlösningen bjuder in till. Entréplan har även en mysig balkong med utsikt över ängen. I suterrängplanet finner du allrum, tvättstuga och WC med dusch. Här når ni även den trädäckade altanen med sol från morgon till kväll. Framför huset har vi ett förråd och p-plats för flera bilar.
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

BRF Glasberga Utsikten

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling