Logotyp av LF Fastighetsförmedling Upplands Väsby
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Upplands Väsby

Vällstavägen 5

Eds Allé, Upplands Väsby kommun

Visa på karta

4 495 000 kr

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Parhus
    Upplåtelseform
    Bostadsrätt
    Antal rum
    5 rum
    Boarea
    123 m²
    Avgift
    6 077 kr/mån
    Driftkostnad
    22 068 kr/år

Byggår
2019
Förening
BRF Mälargränd 1
Pris/m²
36 545 kr/m²
Uteplats
Välkommen till detta fina bostadsrättsparhus! Med sina generösa 123 kvadratmeter fördelade över två plan och 5 rum och kök, erbjuder denna bostad allt en familj kan önska sig. På baksidan av huset finner du en egen tomt med en grönskande gräsmatta, perfekt för lek och avkoppling. Detta barnvänliga område erbjuder närhet till allt du behöver. Kariobadet, en pärla för vattenälskare, ligger inom bekvämt cykelavstånd, medan pendeltåget bara är en kort promenad på 15 minuter bort. Boendet är modernt, med ljusa och rymliga sällskapsytor. Det öppna vardagsrummet smälter samman med köket och skapar en inbjudande atmosfär med naturligt ljusinsläpp. Det fullt utrustade köket har en öppen planlösning mot matplatsen och vardagsrummet. Här finns också tre sovrum som med lätthet kan göras om till fyra. På entréplan finns ett kombinerat duschrum och tvättstuga, medan den översta våningen erbjuder ett badrum och en praktisk klädkammare. Från vardagsrummet kan du enkelt nå den härliga uteplatsen och trädgården med altan och gräsytor - perfekt för att släppa ut barnen och njuta av utomhuslivet. I det populära området Eds Allé finns allt du behöver inom räckhåll. Du kan njuta av Mälarens skönhet, ta ett uppfriskande dopp på sommaren eller njuta av en skridskotur på vintern. Här finns även vackra naturområden med löparspår och skidspår. Dessutom finns förskolor och Runby Skola (F-9) i närheten för de yngre familjemedlemmarna.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Mälargränd 1