1/38

4 290 000 kr
Om bostaden
Bostadstyp
Parhus
Upplåtelseform
Bostadsrätt
Antal rum
4 rum
Boarea
89 m²
Avgift
4 867 kr/mån
Driftkostnad
20 040 kr/år
Byggår
2024
Förening
BRF Troxhammar Trädgårdar
Pris/m²
48 202 kr/m²
Antal besök
126
Premium
Uteplats
• Totalrenoverat i hög standard 2023
• Generös uteplats i bästa solläge
• Tillgång till pool och bastu
• Lugnt läge nära golfbana
• Egen parkering med laddbox
Välkommen till ett stilrent och modernt parhus i eftertraktade Brf Troxhammar Trädgårdar, ett naturnära boende på södra Färingsö där lugnet möter ett bekvämt och kvalitativt vardagsliv. Här erbjuds 89 välplanerade kvadratmeter med en ljus och inbjudande atmosfär samt en genomtänkt planlösning där varje yta tas tillvara.
Bostaden präglas av moderna och tidlösa materialval med kök från Ballingslöv, helkaklade våtrum och ljusa ytskikt som skapar en harmonisk helhet. Den öppna planlösningen mellan kök och sällskapsytor ger ett socialt och lättmöblerat hem som passar lika bra för vardagsliv som för umgänge.
Från bostaden nås en trevlig altan med många soltimmar, en naturlig plats för avkoppling, middagar och sociala stunder under årets varmare månader. Bostaden är även utrustad med elbilsladdare och i föreningen finns tillgång till både bastu och gemensam pool som ytterligare förhöjer boendekvaliteten.
Här bor du i ett barnvänligt och naturnära område med närhet till skolor, förskolor och vackra strövområden. Samtidigt finns goda kommunikationer inom gångavstånd som gör pendlingen till Stockholm smidig.
Ett modernt och bekvämt hem i en lugn och trivsam miljö, varmt välkommen att uppleva detta fina boende på plats.