Logotyp av Bjurfors Strängnäs
Logotyp av Bjurfors Strängnäs

Blåhallonvägen 28J

Strängnäs kommun

Visa på karta

2 295 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Radhus
    Upplåtelseform
    Bostadsrätt
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    99 m²
    Avgift
    6 456 kr/mån
    Driftkostnad
    18 720 kr/år

Förening
BRF Bresshammaren 2
Energiklass
C
Pris/m²
23 182 kr/m²
Premium
Uteplats
I ett nybyggt och välplanerat bostadsområde hittar du detta stilrena och smakfullt inredda bostadsrättsradhus. Här erbjuds 99 välplanerade kvadratmeter fördelade på fyra rum och kök, samt två helkaklade badrum. Bostaden bjuder på en modern öppen planlösning med ett elegant vitt kök från Ballingslöv. Den lättskötta trädgården är avskild och rymmer två uteplatser, där baksidan har ett ostört läge med förråd och trädäck. Direkt intill finns natur, och bilen parkeras smidigt på plats alldeles intill huset. Som boende i föreningen får du dessutom tillgång till ett gemensamt poolområde. Närheten till skolor och förskolor gör bostaden särskilt attraktiv för barnfamiljen. Detta är ett radhus i toppskick med modern design och genomgående hög standard. Här kombineras en stilfull New England-inspirerad arkitektur med en planlösning som passar både den mindre och den större familjen. Bland materialvalen finns kök från Ballingslöv med vitvaror från Siemens, badrumsinredning från Svedbergs, egen tvättmaskin och torktumlare, trägolv i samtliga rum samt kakel och klinker i våtutrymmen och entré. Planlösningen är genomtänkt och funktionell i två plan. På nedervåningen möts du av den öppna ytan mellan kök och vardagsrum, där det även finns utgång till baksidan. Här finns gott om plats för umgänge, och för den som vill kan vardagsrummet enkelt delas av till ett extra rum. Vid entrén finns dessutom ett helkaklat duschrum med tvättavdelning. På övre plan ligger bostadens mer privata del med tre sovrum, en rymlig klädkammare samt ett badrum.