Logotyp av Strand Fastighetsförmedling AB
Logotyp av Strand Fastighetsförmedling AB

Hillersjövägen 2L

Stora Vika, Nynäshamns kommun

Visa på karta

2 995 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Par-/kedje-/radhus
    Upplåtelseform
    Bostadsrätt
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    131 m²
    Avgift
    5 485 kr/mån
    Driftkostnad
    21 612 kr/år

Byggår
2017
Förening
BRF Vika Strand 1
Pris/m²
22 863 kr/m²
Premium
Uteplats
KONTAKTA ANSVARIG MÄKLARE FÖR ATT BOKA IN EN VISNINGSTID! Välkommen till detta trevliga gavelparhus i populära Stora Vika med uteplatser i tre väderstreck! Här bor du med en stor och välskött gaveltomt som erbjuder en rymlig altan. På altanen finns det gott om plats för både loungegrupp och matgrupp samt en grill – perfekt för sommarens alla festligheter och mysiga kvällar. På baksidan kommer du kunna njuta av eftermiddagssolen och vill du dricka ditt morgonkaffe i solen gör du detta på framsidan. Bostaden har tre rymliga sovrum, alla med plats för dubbelsäng, vilket ger gott om utrymme för hela familjen. Vardagsrummet är generöst tilltaget och har plats för en stor soffgrupp, och från vardagsrummet har du direkt utgång till baksidan där du kan njuta av ytterligare utomhusmiljö. Köket är välplanerat med rikligt med förvaring och arbetsytor, idealiskt för den som älskar att laga mat och baka. På ovanvåningen hittar du de två andra sovrummen, bostadens andra badrum samt ett praktiskt förråd. Stora Vika är en idyllisk plats att bo på, med en charmig badstrand för varma sommardagar och en marina för den båtintresserade (separat kö). Dessutom kan du ta en promenad längs den natursköna Fjärilsstigen som slingrar sig runt det vackra kalkbrottet. Missa inte chansen att förvärva detta fantastiska radhus som kombinerar bekvämt boende med en underbar utomhusmiljö. Välkommen hem till Stora Vika!
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Vika Strand 1