Logotyp av Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg
Logotyp av Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg

Keramikens väg 25 B

Steninge Slottsby, Sigtuna kommun

Visa på karta

3 195 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Radhus
    Upplåtelseform
    Bostadsrätt
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    121 m²
    Avgift
    6 557 kr/mån
    Driftkostnad
    23 936 kr/år

Förening
BRF Torpargläntan
Energiklass
C
Pris/m²
26 405 kr/m²
Premium
Uteplats
Välkommen till detta rymliga och ljusa radhus i natursköna och familjevänliga Steninge Slottsby. På nedre plan ligger köket och vardagsrummet i öppen planlösning med stora fönsterpartier ner till golvnivå för fint ljusinsläpp och ger fin kontakt med uteplatsen och trädgården. Köket har snygga stilfulla tillval i rostfria vitvaror, genomgående parkett genom huset och ljusmålade väggar. Två fullutrustade badrum och en praktisk tvättstuga. Övervåningen har idag tre sovrum med möjlighet att bygga ett till. Stor trädgård som går runt huset med stenlagd framsida och en härlig altan på framsidan. I Steninge Slottsby bor du omgiven av en historisk slottsmiljö. En kort promenad nås Stenladan med uteservering och populär restaurang. Här finns även fina inredningsbutiker. En bit längre ner längs grusvägen finns Steninges egen marina med båtplatser. Förskola finns på plats och området kommer snart ha en egen skola. Man tar sig snabbt upp på E4:an och det är ca 30 minuters bilfärd till Stockholm samt Uppsala, Arlanda når du på ca 15 minuter.
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Torpargläntan

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling