Logotyp av Properties & Partners Borlänge
Logotyp av Properties & Partners Borlänge

Stationsgatan 31C

Östermalm, Borlänge kommun

Visa på karta

1 995 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Radhus
    Upplåtelseform
    Bostadsrätt
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    102,2 m²
    Avgift
    7 360 kr/mån
    Driftkostnad
    8 500 kr/år

Byggår
2016
Förening
HSB BRF Läroverket 1 i Borlänge
Energiklass
D
Pris/m²
19 521 kr/m²
Premium
Uteplats
Välkommen till BRF Läroverket 1!  Här möts du av ett modernt och centralt boende, med generösa ytor och en härlig uteplats! Planlösningen är både funktionell och trivsam. Ett välplanerat kök med gott om plats för att skapa goda måltider. Ett ljust och rymligt vardagsrum som skapar utrymme för både familjeliv, umgänge och avkoppling. Här har du även anslutning till uteplatsen - perfekt för soliga dagar och mysiga grillkvällar! Bostaden erbjuder en modern standard med golvvärme i samtliga rum. Här får du 3 rymliga sovrum - plats för familj, gäster eller kontor! Gott om förvaringsutrymmen med flera garderober och förråd - både inne och ute. Det rymliga badrummet med tvättdel gör vardagen smidig, och i anslutning till hallen finns extra gästwc.  I månadsavgiften ingår värme, vatten och internet. Det finns även tillgång till parkeringsplats.  Oslagbart läge på Östermalm med närhet till allt - Kupolen, grönområden och skolor. Måste upplevas på plats - varmt välkommen att boka visning!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Läroverket 1 i Borlänge

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling