1/21

1 300 000 kr
1 802 000 kr-28 %
Om bostaden
Bostadstyp
Parhus
Upplåtelseform
Äganderätt
Antal rum
4 rum
Boarea
113,1 m²
Tomtarea
384 m²
Driftkostnad
32 000 kr/år
Byggår
1988
Energiklass
E
Premium
Trevligt och lättskött parhus i lugnt villakvarter – med uteplats och morgonsol i österläge!
Välkommen till detta parhus i ett plan, perfekt för dig som söker ett bekvämt boende i ett trivsamt och lugnt område! Med en boyta om 113,1 kvm erbjuder bostaden fyra rum och kök i en smart och funktionell planlösning, två badrum ett på vardera plan – här ryms både vardagsliv och umgänge på ett naturligt sätt.
Huset har en stilren tegelfasad och tåliga betongtakpannor, vilket gör det både lättskött och hållbart över tid. Den soliga uteplatsen i österläge blir en självklar favorit under årets varmare månader – perfekt för grillkvällar, fikastunder eller bara avkoppling i solen. På framsidan finns plats för bilen, och till huset hör även ett rymligt förråd om 7 kvm, idealiskt för förvaring av cyklar, trädgårdsredskap eller säsongs saker.
Ett populärt samhälle med blandad bebyggelse av enfamiljshus och flerfamiljshus.
Här bor du i ett lugnt och familjevänligt område med närhet till grönområden, skolor och goda kommunikationer. Ett hem att trivas i – varmt välkommen att upptäcka ditt nya boende!