Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Lysekil
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Lysekil

Kaprifolvägen 17

Lysekil, Lysekils kommun

Visa på karta

2 550 000 kr

2 850 000 kr-11 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Radhus
    Upplåtelseform
    Äganderätt
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    112 m²
    Tomtarea
    166 m²
    Driftkostnad
    44 639 kr/år

Byggår
1973
Plus
Balkong
Uteplats
Varmt välkomna till detta mycket trivsamma radhus med adress Kaprifolvägen 17 i Lysekil! På denna plats lever man med ett högt och vackert läge. På balkongen möter man en formidabel utsikt mot hav, hamn samt vår vackra stad. Det är ett lugnt område som passar alla åldrar, stor som liten. Bostaden är placerad i ett hörnläge, vilket ger en fin känsla och lite extra plats runt om. Invändigt finner man flera inbjudande sociala ytor och möjlighet att tillföra ett extra sovrum. På sommaren är man gärna med familjen på de två altanerna som finns på fram och baksida av bostaden. Här umgås man tillsammans, och kanske passar man på att bjuda en trevlig granne på kaffe och en gofika. Kvällstid söker man sig upp till balkongen, och finner lugnet efter en skön dag på sjön. Här ser man solen sakta sänka sig, och svalkan gör stunden njutbar för både kropp och själ! På Kaprifolvägen känner man av en närhet till allt vad Lysekils stad har att erbjuda så som skolor, Livs, mysiga restauranger och vackra promenadstråk samt närhet till Rotemyren där man gärna vintertid tar sig en runda på skridskor. Varmt välkommen på visning av detta härliga radhus på Kaprifolvägen 17!
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling