Logotyp av Fastighetsbyrån Järfälla
Logotyp av Fastighetsbyrån Järfälla

Snapphanevägen 51

Jakobsberg, Järfälla kommun

Visa på karta

3 195 000 kr

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Radhus
    Upplåtelseform
    Bostadsrätt
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    78 m²
    Avgift
    5 434 kr/mån
    Driftkostnad
    2 388 kr/år

Byggår
2021
Förening
BRF Folium
Energiklass
C
Pris/m²
40 962 kr/m²
Balkong
Uteplats
+ Egen uppfart med plats för två bilar + Solig balkong och uteplats mot grönskande allmänning + Nyproducerat gavelradhus med genomgående hög standard Drömmer du om ett hem som kombinerar modern komfort med naturnära omgivningar och perfekt läge? Välkommen till detta nyproducerade radhus – bara ett stenkast från populära Barkarbystaden och Jakobsbergs centrum! Här möts du av ett stilrent och smakfullt boende i toppklass med genomgående fina ytskikt och en öppen, social planlösning mellan vardagsrum och kök. Köket är fullt utrustat med vitvaror från Electrolux och här finns gott om plats för både vardagsmiddagar och sociala tillställningar. Bostaden erbjuder tre rymliga sovrum, varav ett med generös garderobsvägg som ger utmärkt förvaring. Badrummet är helkaklat och utrustat med både tvättmaskin och torktumlare, och dessutom finns en praktisk gäst-wc. På vinden får du ytterligare förvaringsmöjligheter. Utomhus väntar en härlig uteplats som vetter mot lummig grönska – den perfekta platsen för avkoppling eller middagar under sommarkvällarna. Här finns även balkong i soligt läge, egen uppfart med plats för två bilar samt externt förråd. Allt detta i en förening med god ekonomi och låg avgift. Läget är svårslaget! På kort gångavstånd når du mataffärer, skolor, förskolor, lekplatser och idrottsanläggningar. Tallbohovskolan och förskola finns alldeles i närheten. Med cykel tar du dig enkelt till Jakobsbergs centrum med pendeltåg och bussförbindelser – pendeltåget tar dig till Stockholm C på bara 20 minuter. Dessutom har du Barkarby handelsområde inom bekvämt avstånd. Detta är ett hem som verkligen har allt – hög standard, praktiska lösningar och ett perfekt läge i Jakobsberg!