Logotyp av LF Fastighetsförmedling Österåker
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Österåker

Gropgärdesvägen 56

Ljusterö, Österåkers kommun

Visa på karta

1 995 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Parhus
    Upplåtelseform
    Bostadsrätt
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    76 m²
    Avgift
    5 687 kr/mån
    Driftkostnad
    22 140 kr/år

Byggår
2018
Förening
BRF Ljusterö Skärgårdsby 2
Energiklass
C
Pris/m²
26 250 kr/m²
Premium
Uteplats
Kontakta mäklaren för visning! Denna 3,5 rummare erbjuder allt man kan förvänta sig av ett modernt boende från 2018. Bra förvaring, vackert ljusinsläpp och bra planlösning. Här får du en stor och perfekt planerad bostad med stora fönster och kamin. Dessutom finns här tillgång till parkeringsplats intill huset. Runt bostaden finns även en vacker stenläggning som sträcker sig via en trappa ner mot parkeringsplatsen. -Kamin -Parkering intill huset -Påkostat kök med tillval -Möjlighet till 3 sovrum I den välplanerade och funktionella hallen i detta BRF-hus finns hatthylla, klädhängare, golvvärme och gott om plats för jackor och skor. Vidare har vi ett rymligt, välplanerat och socialt vardagsrum som bjuder på mycket dagsljus, fönster åt två håll, generösa sällskapsytor och Kamin. Det stora och stilrena köket med påkostade material, bra förvaringsmöjligheter, generösa arbetsytor, öppen planlösning mot vardagsrummet och plats för upp till åtta personer lämnar inte något övrigt att önska. Intill hallen finner vi bostadens största sovrum som erbjuder goda förvaringsmöjligheter och plats för dubbelsäng. Utöver detta finns även en charmig övervåning med öppet i nock ner över kök och vardagsrum. Övervåningen erbjuder ett litet allrum samt ett sovrum med god förvaring, vacker utsikt och plats för dubbelsäng. Sovrummet är perfekt som gästrum med smarta förvaringsmöjligheter. Badrummet är stort och fräscht med toalett, dusch, duschvägg, kommod, handfat, handdukstork, tvättmaskin samt golvvärme. Att ha tillgång till utevistelse från bostaden är något som många drömmer om. I den här 3.5an finns en stor, insynsskyddad och ljus altan som verkligen höjer livskvaliteten för dig som boende. Här kan du njuta av härliga kvällar med både familj och vänner. Altanen nås från vardagsrummet och erbjuder trätrall, sol hela dagen och plats för matbord och stolar. Boendet har ett utmärkt läge nära det bästa Ljusterö har att erbjuda och är perfekt för familjen med höga krav på sin boendemiljö! Ljusterö torg ligger ett stenkast från bostaden och fem minuter från bostaden är färjan belägen.