Logotyp av SkandiaMäklarna Kungälv
Logotyp av SkandiaMäklarna Kungälv

Ingetorp 158C

Ingetorp, Kungälvs kommun

Visa på karta

2 050 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Radhus
    Upplåtelseform
    Bostadsrätt
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    80,5 m²
    Avgift
    7 428 kr/mån
    Driftkostnad
    8 796 kr/år

Byggår
2009
Förening
BRF Ingetorps Gård
Energiklass
E
Pris/m²
25 466 kr/m²
Max
Uteplats
Här ges ni möjligheten att flytta in ett fint radhus med naturskönt läge. Tilltaget altandäck som löper längst både baksida och gavel, vilket ger sol från tidig dag till sen kväll. Social och öppen planlösning i entréplan där ni hittar kök och vardagsrum. Här finns även ett helkaklat badrum med vikbara duschväggar i glas. Ytterkläderna hängs av smidigt i hallen. Förutom i hall och våtutrymmen ligger en ek-parkett. Ovanvåningen hittar ni badrum med både tvättmaskin och torktumlare, två sovrum, en klädkammare i anslutning till det ena sovrummet. För er som är i behov av ytterligare rum så går ena sovrummet med fördel att dela av. Se förslag på alternativ planlösning. Hela bostaden är ommålad invändigt. Vid uteplatsen finns även en pergola. P-plats ingår i månadsavgiften. På promenadavstånd finns Ingetorpssjön och dess badplats. Gång och cykelbana till både Kungälv och Kode. För er som pendlar tar tåget ca 30 min från Kode till Göteborg, det är även goda bussförbindelser.
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Ingetorps Gård

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling