Logotyp av HusmanHagberg Huddinge
Logotyp av HusmanHagberg Huddinge

Skogskärrsvägen 12D

Högmora, Huddinge kommun

Visa på karta

3 995 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Parhus
    Upplåtelseform
    Bostadsrätt
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    72 m²
    Avgift
    3 997 kr/mån
    Driftkostnad
    25 404 kr/år

Byggår
2020
Förening
BRF Högmora 45
Energiklass
C
Pris/m²
55 486 kr/m²
Premium
Uteplats
Välkommen till detta stilrena parhus om optimalt planerade 72 kvm i moderna och familjevänliga Högmora. Ett hem som genomsyras av modernitet, ljus och genomtänkta lösningar, perfekt för barnfamiljen som söker ett bekvämt boende att flytta rakt in i. Bostaden, uppförd 2020, erbjuder generösa och öppna ytor där varje kvadratmeter är väl utnyttjad. Stora och snygga fönsterpartier släpper in rikligt med ljus och skapar en luftig och inbjudande atmosfär. De ljusa väggarna tillsammans med noggrant utvalda ytskikt ger ett stilrent och tidlöst uttryck. Här finns två rofyllda sovrum med smakfulla färgval, ett otroligt vackert kök med mörka luckor och moderna materialval samt ett trivsamt och elegant badrum. Gott om förvaring gör vardagen smidig och bidrar till hemmets välordnade känsla. Tomten är något alldeles extra och en av bostadens stora styrkor. Den generösa trädgården ligger i ett soligt läge och erbjuder både gräsyta för lek och spring samt en trädäckad altan som blir hemmets självklara samlingspunkt under sommarhalvåret. Läget är tryggt och bilfritt intill tomten, perfekt för barn att leka fritt och säkert. Föreningen är välskött med en tydlig ekonomisk plan om framtiden. Dem äger marken, erbjuder parkeringsplatser med laddstolpe för boende, samt en god gemenskap. Detta är ett boende som kombinerar modern design, funktion och familjevänlig trivsel på bästa sätt. En otroligt snygg bostad med mycket rätt, för dig som vill bo modernt, bekvämt och barnvänligt i ett område att trivas i under lång tid framöver. Kontakta mäklare för mer information!