Logotyp av Fastighetsbyrån Växjö
Logotyp av Fastighetsbyrån Växjö

Gröna gatan 30

Alvesta - Centralt, Alvesta kommun

Visa på karta

1 300 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Radhus
    Upplåtelseform
    Bostadsrätt
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    87,9 m²
    Avgift
    7 171 kr/mån
    Driftkostnad
    5 000 kr/år

Förening
HSB BRF Gröna Gatan i Alvesta
Energiklass
E
Pris/m²
14 790 kr/m²
Premium
Uteplats
Varmt välkomna till Gröna Gatan 30! Nu finns möjligheten att förvärva en fint och trevlig bostadsrätt i centrala Alvesta. Här finns du ett fräscht kök som är renoverat från Epoq, luftigt vardagsrum med härlig takhöjd. Den vackra original trappan med svart räcke ger bostaden ett mycket speciellt uttryck. På andra plan finns det två stycken sovrum. Här bor du man centralt i Alvesta med närhet till järnvägsstation, natur samt in till Växjö. Välkomna på visning!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Gröna Gatan i Alvesta

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling