Logotyp av LF Fastighetsförmedling Kungälv
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Kungälv

Jordliden 31

Jordliden, Kungälvs kommun

Visa på karta

3 695 000 kr

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Radhus
    Upplåtelseform
    Bostadsrätt
    Antal rum
    3.5 rum
    Boarea
    86 m²
    Avgift
    5 160 kr/mån
    Driftkostnad
    27 360 kr/år

Byggår
1979
Förening
BRF Jordliden
Energiklass
D
Pris/m²
42 965 kr/m²
Uteplats
Varmt välkomna till Jordliden 31! Detta fina radhus som har hörnläge bjuder på påkostat kök från Marbodal med bänkskiva i marmor, vitvaror från Siemens och integrerad espressomaskin. Planlösningen mot vardagsrummet har öppnat upp för större social samvaro. Badrummet på första våningen är helrenoverat med kakel, klinker och dusch. På ovanvåningen finner ni två sovrum samt badrum med badkar och egen tvättstuga som komplement till föreningen fina tvättstugor. Hela hemmet har fina ytskikt och enhetligt golv i valnöt. Förvaringsmässigt är detta boende helt fantastiskt då man har ett förråd vid entrén, ett extra förråd vid gäst-parkeringarna, klädkammare och vindsutrymme. Vid entrén finns en stenbelagd uteplats och uteplatsen på baksidan har byggts ut maximalt med trall för att minimera mängden arbete vilket medför mer tid över för det viktiga i livet. På de bilfria gårdarna kan ni släppa ut barnen utan att vara oroliga för trafik, det finns flera lekplatser och gott om andra barn att leka med i området. Här bor man med alla fördelar av att ha ett eget hus men med all den trygghet och bekvämlighet som det innebär i att vara del av en bostadsrättsförening. Vackra strövområden runt knuten samtidigt som kommunikationer och centrala Kungälv nås på kort promenadavstånd. Det finns flertalet förskolor och skola från förskoleklass ända upp till årskurs 9 i Munkegärde. Mycket stabil och omtyckt förening med god grannsämja, välordnad ekonomi, renoverade hus.
Läs mer hos mäklaren