Logotyp av Fastighetsbyrån Ängelholm
Logotyp av Fastighetsbyrån Ängelholm

Thorslundsgatan 1D

Centrum, Ängelholms kommun

Visa på karta

2 250 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Radhus
    Upplåtelseform
    Bostadsrätt
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    53,2 m²
    Avgift
    3 425 kr/mån
    Driftkostnad
    1 725 kr/år

Byggår
1984
Förening
BRF Rödhaken
Energiklass
D
Pris/m²
42 293 kr/m²
Premium
Välkommen till denna trivsamma tvårummare om 53,2 kvm, belägen i populära Brf Rödhaken, ett boende som erbjuder både komfort och ett attraktivt läge mitt i Ängelholm. Bostaden sträcker sig över ett och ett halvt plan, vilket skapar en trivsam och inbjudande känsla. Här erbjuds ett stilrent och välskött hem med genomtänkta materialval och en behaglig atmosfär. Planlösningen är smart utformad och tillsammans med ett fint ljusinsläpp skapas ett funktionellt och trivsamt boende. Den stenlagda uteplatsen fungerar som en naturlig förlängning av bostaden och erbjuder en härlig plats för både avkoppling och sociala stunder under varma dagar. Läget är svårslaget med närhet till allt du kan önska dig. Med en kort promenad når du centrala Ängelholm med dess utbud av restauranger, butiker och service. Flera skolor finns även inom bekvämt gångavstånd. För den naturintresserade ligger Hembygdsparken och Rönne å i närheten, och havet vid Klitterhus nås via en kort cykeltur. För pendlaren erbjuds goda bussförbindelser samt Ängelholms station på promenadavstånd, och flygplatsen nås på endast några minuter med bil. Föreningen erbjuder en mycket förmånlig månadsavgift på endast 3 374 kr, där värme, vatten, el, renhållning samt parkeringsplats ingår, ett bekvämt och ekonomiskt boende med låga driftskostnader. Ett hem att trivas i, där stadspuls, grönområden och havets närhet skapar en livskvalitet utöver det vanliga – varmt välkommen på visning!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp