Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Åmål
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Åmål

Läroverksgatan 4

Centralt, Åmåls kommun

Visa på karta

3 275 000 kr

3 675 000 kr-11 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Övrig
    Upplåtelseform
    Äganderätt
    Tomtarea
    807 m²
    Driftkostnad
    90 461 kr/år

Byggår
1946
Hyresfastighet med sju lägenheter och hyresintäkt på ca 436 200:-/år. Fyra lägenheter om 65 kvadratmeter vardera och två lägenheter om 35 kvadratmeter vardera. Även en lägenhet i källarplan. Två garageplatser. Låg driftskostnad via luft/vattenpump.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på lån och försäkringar

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling