Logotyp av Fastighetsbyrån Hässleholm
Logotyp av Fastighetsbyrån Hässleholm

Torupsvägen 33

Tyringe, Hässleholms kommun

Visa på karta

1 995 000 kr

2 295 000 kr-13 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Övrig
    Upplåtelseform
    Äganderätt
    Antal rum
    9 rum
    Boarea
    249 m²
    Tomtarea
    2 604 m²
    Driftkostnad
    69 537 kr/år

Byggår
1949
Balkong
Uteplats
Välkommen till denna hyresfastighet belägen i Tyringe. Här finner du per idag tre lägenheter, perfekt för den investeringsintresserade. Byggår 1949 och en boyta på 249 kvadratmeter ger gott om utrymme att utforska och anpassa efter behov. Bergvärme! Den centrala beliggenheten gör vardagen smidig och enkel, med närhet till shopping, restauranger och kommunikationer. Det generösa antalet parkeringsplatser gör det bekvämt för både boende och besökare att komma och gå. Trädgården är utrustad med gräsmatta, jacuzzi och en uteplats, perfekt för avkoppling och utomhusaktiviteter. 40 kvadrat lägenhet till höger på entréplan är en 2:a med kök, sovrum samt vardagsrum, WC samt badrum. Storlek 40 kvadratmeter, ingen nuvarande hyresgäst, tidigare hyresgäst har haft hyra om 4500 kr. 80 kvadrat lägenhet till vänster om entrén är per idag uthyrd för 6000 kr/månad i varmhyra. Denna lägenhet erbjuder 2 sorvum, stort vardagsrum med öppen planlösning mot kök. Dusch och WC. Denna lägenhet har tidigare varit butik. Ovanplan Stor lägenhet om ca 125 kvadratmeter med fantastiskt vardagsrum med stora fönsterpartier, här finns även balkong. 3 sovrum, denna lägenhet nyttjas av nuvarande fastighetsägare och är ej uthyrt.
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025