Logotyp av Bocentrum
Logotyp av Bocentrum

Ringvägen 8A-B

Hyreshus - Centrala Filipstad, Filipstads kommun

Visa på karta

1 950 000 kr

2 395 000 kr-19 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Övrig
    Upplåtelseform
    Äganderätt
    Boarea
    345 m²
    Tomtarea
    1 665 m²
    Driftkostnad
    136 875 kr/år

Byggår
1943
Här erbjuds chansen att köpa ett hyreshus i centrala Filipstad som har en hyresintäkt om 314 016 kr/år och en driftkostnad om 136 875 kr, vilket ger ett driftnetto om 177 141 kr/år. Ett trevligt hyreshus med nyare tak och fönster. Alla lägenheter är uthyrda. Huset ligger med närhet till centrum, matbutiker, lekpark och skolor. Välkomna på visning!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på lån och försäkringar

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling